Розлучення та поділ майна

Розлучення та поділ майна

Розірвання шлюбу — складний процес, особливо, якщо подружжя має майнові претензії. Відповідно до сімейного законодавства все майно, нажите чоловіком та дружиною в період шлюбу, вважається спільним та підлягає поділу у рівних частках. Але не завжди сторони з цим згодні, а в ряді випадків один із подружжя проти розірвання шлюбу та поділу майна.

      Методи розірвання шлюбу залишилися незмінними: розірвання шлюбу під час війни через РАЦС або через суд. При цьому слід врахувати, що за наявності неповнолітніх дітей розірвання шлюбу під час війни через органи РАЦСу неможливе. Єдиний спосіб розірвати такий шлюб – це звернення з позовом до суду.

За загальним правилом при розлученні поділ майна відбувається у рівних частках. Розділити майно можна у досудовому порядку шляхом укладання угоди. У разі незгоди одного з подружжя суперечка вирішується в суді. Неподільні речі присуджуються лише одному з подружжя. Матеріальне становище, працездатність одного з подружжя не впливають на поділ майна. 

Майно, куплене у шлюбі, вважається спільно нажитим і ділиться порівну, навіть, якщо один із подружжя не працював, і не мав доходу,

      Чоловік, з яким залишаються неповнолітні діти, може розраховувати збільшення частки спільно нажитому майні, але це аксіома. За загальним правилом діти не беруть участі у розподілі майна. Воно ділиться виключно між чоловіком та дружиною.

      Незважаючи на те, що в нашій країні діє воєнний стан, суди, як і раніше, продовжують роботу в штатному режимі. Змін у законодавстві щодо розподілу майна при розлученні не було.

Rielt Бюро пропонує послугу “Житло після розлучення”.

Це професійна підтримка для комфортного і спокійного вирішення житлових питань у період розлучення.

Конфіденційний сервіс від консультації до угоди.

Сімейний ріелтор Любов Мазніченко до ваших послуг.

 

 

 

 

@2007р.